Depilacja laserowa to najnowocześniejsza i bardzo skuteczna metoda. Po zastosowaniu wiązka lasera ogrzewa mieszki włosowe, co powoduje ich zniszczenie. Jednocześnie sąsiednie tkanki nie mają żadnego szkodliwego wpływu.
W porównaniu z innymi metodami depilacja laserowa ma szereg zalet. Najważniejsze z nich to:
- Prawie całkowity brak skutków ubocznych.
- Długi okres ekspozycji.
- Odbudowa mieszka włosowego wymaga dość długiego czasu, w rzeczywistości na tym opiera się cała istota metody depilacji laserowej.
Depilacja laserowa odbywa się w ramach kilku zabiegów. Zwykle wymagane są cztery do ośmiu wizyt w salonie kosmetycznym. Przerwa między sesjami trwa około dwóch tygodni (z wyjątkiem co najmniej 4 tygodni między pierwszą a drugą sesją).
Częstotliwość zabiegów oraz ich ilość ustalana jest indywidualnie i bezpośrednio zależy od rodzaju skóry i jej owłosienia. Cienka skóra i ciemne włosy znacznie lepiej nadają się do depilacji laserowej niż gruba skóra i blond włosy. Szary kolor włosów, ich duża jasność wskazują na znikomą zawartość melaniny lub jej brak. To bariera dla depilacji laserowej. Z powodu tego niuansu nikt nie podejmie się stosowania tej metody u osób o siwych lub bardzo jasnych włosach.
Podczas pierwszej wizyty w salonie depilacji laserowej koniecznie zapytaj, czy jest to dla Ciebie odpowiednie, czy też lepiej wybrać inną metodę depilacji.
Nie spodziewaj się, że zaraz po przybyciu do salonu od razu odbędzie się pierwsza sesja.
Aby to zrobić, zdecydowanie musisz przestrzegać kilku zasad:
- Przez dwa tygodnie przed pierwszą sesją nie należy opalać się, wyrywać włosów z obszaru problemowego oraz przyjmować antybiotyki tetracyklin owe.
- Przed pierwszą sesją należy dokładnie zgolić włosy w obszarze problemowym. Należy to zrobić 4-8 godzin przed rozpoczęciem samej sesji.
- Na trzy dni przed sesją należy unikać dostania się w obszar problemowy jakichkolwiek substancji zawierających alkohol (dezodoranty, perfumy itp.)
Przestrzegając tych wskazówek, można przyspieszyć proces depilacji i zmniejszyć nieprzyjemne efekty zabiegu (jest ich niewiele, nie trwają zbyt długo, ale nadal nie należy go pogarszać).