Kategorie:

Jak zachować świeży kolor włosów?

Avatar
Opublikowane przez ZuzannaWROBEL

Ze względu na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy kobiety decydują się na farbowanie włosów w domu. Wymaga to dużej staranności i przestrzegania zaleceń producenta farby.

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor lakieru. Zawsze najlepiej wybrać jaśniejszy odcień, ponieważ włosy inaczej reagują na koloryzację. Przykładowe kolory na opakowaniach farb rzadko dają ten sam efekt po zastosowaniu, a włosy farbowane za każdym razem wyglądają inaczej.

Wraz z kobiecym forum perfumeryjnym, kosmetycznym i godowym dzieliliśmy się wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji włosów farbowanych na wiosnę.

Trudniej jest farbować włosy na blond. Jeśli chcesz mieć jaśniejszy odcień, musisz stopniowo rozjaśniać włosy, farbując za każdym razem na jaśniejszy kolor.

Jeśli chcesz pozbyć się zarośniętych korzeni, najpierw nałóż farbę na korzenie i odczekaj piętnaście minut, a następnie rozprowadź resztę na całej długości pasm za pomocą grzebienia zgodnie z zaleceniami producenta. Efektywne pomalowanie jasnobrązowych włosów trwa trochę dłużej, około dziesięciu minut.

Po farbowaniu włosy wyglądają pięknie, ale po pewnym czasie tracą blask i jasne odcienie. Dlatego musimy odpowiednio dbać o włosy farbowane.

Przede wszystkim należy używać kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych. Pielęgnacja włosów wymaga stosowania szamponów i odżywek, które chronią kolor przed spłukiwaniem, nawilżają i odpowiednio przywracają loki.

Zakończ mycie włosów zimną wodą. Gorąca woda otwiera łuski włosów, zmywając barwnik. Unikaj także suszarki do włosów.

Aby zachować kolor włosów, noś czapki, które chronią przed słońcem i wiatrem. Zaleca się stosowanie kosmetyków do pielęgnacji włosów wzbogaconych filtrem UV, które chronią włosy przed blaknięciem.

Ważne jest, aby obchodzić się z farbowanymi włosami bardzo ostrożnie, ponieważ po farbowaniu są już dość osłabione. Tylko wtedy będą bardziej błyszczące, a kolor będzie trwał dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
15 ⁄ 1 =