Kategorie:

Jak dbać o końcówki włosów?

Avatar
Opublikowane przez ZuzannaWROBEL

Końce włosów decydują o tym, czy nasze włosy będą wyglądać pięknie i zdrowo. Jak dbasz o nie każdego dnia?

Pierwszym krokiem jest regularne przycinanie włosów. Jest to bardzo ważne, chociaż większość kobiet nienawidzi lub zapomina postępować w ten sposób. Znajdź fryzjera, który wie, jak wygląda długość 5 cm (i nie myli jej z 15 cm). Końcówki pasemek przycinaj co najmniej raz w miesiącu, a przy bardzo zniszczonych raz na trzy miesiące.

Rozjaśnianie i rozjaśnianie włosów to jeden z najbardziej przerażających zabiegów, którym poddawane są nasze włosy, a zwłaszcza końcówki. Staraj się przeprowadzać takie procedury wyłącznie w profesjonalnych salonach, a nie w domu.

Nie prostuj włosów ani nie używaj zbyt często suszarki do włosów. Bardzo wysoka temperatura niszczy włosy. A jeśli nie możesz obejść się bez suszarki do włosów, użyj produktów ochronnych w postaci specjalnych kosmetyków.

Chroń końcówki włosów. Włosy stykają się codziennie z naszymi ubraniami, spinkami do włosów, spinkami i gumkami. Zawsze chroń je po umyciu szamponem. Mogą to być specjalne serum lub oleje, takie jak olej kokosowy. Kosmetyki farmaceutyczne są skuteczne w pielęgnacji wrażliwej skóry i włosów. Unikaj kosmetyków z alkoholem.

Strzyż swoje włosy w salonie kosmetycznym, w którym robią to profesjonaliści. Współpracownik lub dziewczyna z nożyczkami może wszystko zepsuć. W salonie fryzjerzy używają bardzo ostrych nożyczek, które nie uszkadzają końcówek włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
1 + 19 =