Kategorie:

Stan naczynek skóry latem

Avatar
Opublikowane przez ZuzannaWROBEL

Wysokie temperatury mają negatywny wpływ na naczynia włosowate skóry. Zobaczmy więc, jak latem zadbać o twarz?

Naruszenie naczyń krwionośnych jest częstym problemem wielu kobiet. Zaczerwienienia na twarzy wyglądają nieestetycznie i wymagają ciągłego maskowania makijażem. A latem często robimy zdjęcia, więc tylko makijaż do sesji fotograficznych wykonany przez profesjonalistę może uratować.

Problem naczyń włosowatych nasila się latem, ponieważ wysokie temperatury sprawiają, że są one jeszcze bardziej widoczne. Trzeba codziennie nosić makijaż, a niedoskonałości skóry stają się mniej widoczne.

Latem niestety nie zawsze możemy chronić skórę przed szokiem cieplnym. W czasie upałów często wychodzimy na zewnątrz, przebywając w zimnym, klimatyzowanym pomieszczeniu. Można tego częściowo uniknąć, na przykład prowadząc samochód, nie obniżaj zbytnio temperatury.

Musisz także zadbać o odpowiednią opiekę. Kremy z wysokimi filtrami UV to klucz do spokoju ducha! Należy również zadbać o delikatne detergenty i unikać mechanicznych peelingów.

Ponadto możesz chcieć włączyć witaminę C do swojej diety. Latem mamy możliwość spożywania go w dużych ilościach w postaci owoców i warzyw. Większość witaminy C znajduje się w zielonych warzywach i owocach, takich jak pietruszka.

Pamiętaj, że kobiety i mężczyźni, którzy mają skłonność do pękania naczyń krwionośnych, powinni unikać oparzeń słonecznych, spożywania napojów alkoholowych i bardzo pikantnych potraw. Tylko w ten sposób problem naczynek skórnych nie będzie Ci przeszkadzał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
22 − 13 =