Kategorie:

Jak opóźnić problemy ze skórą dojrzałą

Avatar
Opublikowane przez ZuzannaWROBEL

Starzenie się skóry zależy od indywidualnych predyspozycji. Ważna jest również genetyka, odpowiednia dieta, stres, a także czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza czy chemikalia.

Problem ze skórą dojrzałą to przede wszystkim nadmierna suchość, wypryski i zmarszczki. Skóra traci zdolność zatrzymywania wilgoci. Serum Christina Wish dobrze radzi sobie z takimi problemami.

Z wiekiem procesy regeneracji skóry przebiegają wolniej. Zmniejsza to aktywność biologiczną komórek skóry i ilość włókien kolagenu i elastyny, pojawiają się zmarszczki.

Skóra w tym wieku potrzebuje intensywnego nawilżenia, odpowiedniej pielęgnacji i ochrony. Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest szkodliwe działanie promieni słonecznych, dlatego przed wyjściem z domu należy stosować filtry przeciwsłoneczne.

Zbilansowana dieta może wzmocnić dojrzałą skórę, która powinna zapewnić jej wszystko, czego potrzebuje. A to niezbędne witaminy A, C, E i omega 3. Witaminy neutralizują wolne rodniki oraz odgrywają ważną rolę w odbudowie włókien kolagenowych i elastylowych, od których zależy jędrność i elastyczność skóry.

Wprowadzenie do diety owoców i warzyw, chudego mięsa, ryb i nabiału znacznie opóźnia procesy starzenia.

Jeśli jednak mimo prawidłowego odżywiania i zdrowego trybu życia stan naszej skóry nie zadowala nas, możesz skorzystać z pomocy nowoczesnych rozwiązań naukowców i kosmetologów.

Oprócz skóry twarzy warto zwrócić uwagę na szyję i dekolt, gdzie znane oznaki starzenia pojawiają się jako pierwsze.

Artykuł pochodzi ze sklepu internetowego profesjonalnych kosmetyków Beauty-Class.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
26 × 18 =