Kategorie:

Podstawowe wzmocnienie i pielęgnacja paznokci

Avatar
Opublikowane przez ZuzannaWROBEL

Paznokcie, podobnie jak reszta ciała, wymagają regularnej pielęgnacji.

Przed nałożeniem lakieru hybrydowego na paznokcie i modnym manicure, ważne jest, aby oczyścić skórki w formie masażu miękką szczoteczką z dodatkiem gliceryny lub detergentu dla dzieci.

W ten sposób wykonasz lekki peeling, który uwolni skórę od martwych łusek, zapobiegnie tworzeniu się mikropęknięć oraz ochroni przed brudem i bakteriami.

Odżywczy olejek można wmasować w paznokcie przed pójściem spać. Dłonie, które wymagają większej naprawy skóry (po pracy domowej), będą potrzebować specjalnego balsamu do skórek dostępnego w aptece.

Jeśli skóra dłoni jest normalna, wystarczy użyć zwykłego kremu do rąk.

Nieostrożność paznokci przez długi czas, często staje się przyczyną zadziorów. I wiemy, że szczególnie dla kobiet jest to bardzo nieprzyjemny problem.

Aby wzmocnić płytkę paznokcia, możesz zastosować wzmacniające lakiery i kąpiele parafinowe. Dobrze pomagają lakiery, które zawierają kwasy owocowe. W przypadku łamliwych paznokci użyj lakieru na bazie wapnia.

Regularne kąpiele solne są bardzo przydatne w przypadku paznokci. W takich przypadkach najlepiej jest używać soli morskiej bez dodatków. Wystarczy rozpuścić dużą łyżkę soli w gorącej wodzie i trzymać ręce w roztworze przez piętnaście do dwudziestu minut.

W celach profilaktycznych kąpiel zaleca się powtarzać po dziesięciu dniach.

Stosując regularnie wszystkie powyższe metody, możesz zadbać o zadbany wygląd paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 + 27 =