Kategorie:

Na co zwrócić uwagę wybierając krem ​​do stóp

Wszyscy dbamy o piękno twarzy, dłoni, czyli części ciała, które są stale w zasięgu wzroku. Ale ważne jest tanie kosmetyki, aby nie zapomnieć o innych, na przykład nogach. Potrzebują nie mniej opieki i uwagi. Jednym z głównych środków potrzebnych do tego jest krem ​​do stóp. Jak to poprawnie wybrać?

Jakie są kremy do stóp?

Z reguły istnieje 5 rodzajów kremów do stóp.

Pierwszy – w celu złagodzenia ciężkości i zmęczenia. Zwykle zawiera mentol, miętę, olejek z drzewa herbacianego, czyli leki, które mają działanie odprężające.

Drugi rodzaj kremu do stóp ma działanie dezodoryzujące. Jest w stanie pozbyć się nadmiernej potliwości, zapachu, dezynfekując leczony obszar.

Trzeci typ eliminuje pęknięcia. Zawiera oleje roślinne, witaminy, mocznik, kwas hialuronowy. Uzdrawianie następuje również dzięki leczniczym ziołom w kompozycji.

Inny krem ​​może leczyć pryszcze, co jest szczególnie przydatne dla osób, które je mają lub mogą się rozwinąć. Zwykle zawiera specjalne kwasy, które zawierają naturalne oleje roślinne z oliwek lub jojoba.

Ostatnim celem kremu do stóp jest codzienna pielęgnacja. Produkt zawiera olejek eukaliptusowy, ekstrakty z roślin leczniczych, witaminy. Występują w minimalnych ilościach, co pozwala na regularne stosowanie takich kosmetyków.

Na co zwrócić uwagę wybierając krem ​​do stóp

Przede wszystkim jest to magazyn. Przeczytaj, co zawiera krem ​​do stóp, aby to ustalić. Zawartość składników decyduje o tym, jak zadziała na skórę stóp.

W kompozycji muszą być obecne następujące składniki:

  • Naturalny tłuszcz. Mogą to być oleje roślinne (oliwka, siemię lniane, kukurydza) lub tłuszcze zwierzęce.
  • Substancje nawilżające hipoalergiczne, takie jak pantenol, kwas hialuronowy, alantoina.
  • Ekstrakty ziołowe, olejki eteryczne, ekstrakty z sosny, świerku, cedru.
  • Przeciwutleniacze – takie jak witamina E.

Pożądane jest przyjmowanie kremu do stóp bez zapachu, a jeśli tak, to lepiej, aby był naturalny, roślinny, bez syntetyków i chemii.

Przy wyborze kremu do stóp należy kierować się rodzajem skóry. Pamiętaj, aby wykluczyć z listy rozważane, w których znajdują się sztuczne komponenty. Zimą lepiej zażywać odżywcze kremy do stóp, a latem – nawilżające. Od modzeli i pęknięć należy brać tylko w aptekach – jest mniej prawdopodobne, że natkniesz się na ruchy marketingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
32 ⁄ 8 =