Kategorie:

Piękne włosy latem: pielęgnacja i odżywianie

Avatar
Opublikowane przez ZuzannaWROBEL

Przede wszystkim należy dokładnie umyć włosy, najlepiej ciepłą wodą, ale nie gorącą. W końcu gorąca woda zwiększa liczbę gruczołów łojowych, co może prowadzić do szybkiego przetłuszczania się włosów.

Prawidłowe odżywianie wpływa również na stan włosów. Należy spożywać pokarmy bogate w witaminy A i E. Witamina A pomaga odbudować keratynę i komórki, witamina E rozszerza naczynia krwionośne, które odżywiają włosy i chronią je przed uszkodzeniami. Selen z kolei chroni skórę przed starzeniem.

W diecie powinny znaleźć się zielone warzywa, takie jak szpinak, brokuły, które są doskonałym źródłem witamin A i C. Niedobór białka w diecie może prowadzić do łamliwości i nadmiernego wypadania włosów. Witaminy są szczególnie ważne latem, kiedy promienie słoneczne wysuszają włosy i sprawiają, że stają się one łamliwe i wiotkie.

W celu głębokiej odbudowy włosów odwiedź salon kosmetyczny. Akademia Fryzjerstwa ERTEQOOB ma swój własny styl, który cechuje kreatywność i nowe podejście.

Nowa fryzura odmieni Twój wygląd i sprawi, że będziesz modna i seksowna. W tym sezonie królować będą odważne fryzury, od bardzo krótkich po długie.

W pielęgnacji włosów postaw na BIO. Stan naszych włosów w dużej mierze zależy od odpowiedniego szamponu i odżywki. Niektóre szampony są źródłem aktywnych czynników białkowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry i włosów.

Dzięki tym czynnikom wznawia się synteza nowych włókien kolagenowych w skórze. Włosy stają się sprężyste, stymulowany jest ich wzrost i poprawia się kondycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 + 17 =