Kategorie:

Uwaga! Może uszkodzić nasze paznokcie

Avatar
Opublikowane przez ZuzannaWROBEL

Jeśli Twoje paznokcie nie są gładkie, bladoróżowe lub elastyczne, to znak, że potrzebujesz pomocy. Dowiedz się, jak to zrobić w naszej recenzji.

Zdrowe paznokcie rosną od 0,5 do 1 milimetra tygodniowo. Nie musisz robić z nimi nic nadprzyrodzonego. Wystarczy codziennie mała korekta kształtu płytki paznokcia i raz w tygodniu manicure. Zobacz przykłady zdjęć manicure na likefifa.ru.

Od czasu do czasu warto odwiedzić profesjonalistę, który nie tylko wykona ten zabieg jak najlepiej, ale także sprawdzi, czy Twoje paznokcie są w porządku. Być może doradzi, jakie składniki odżywcze są niezbędne do rozwiązania pojawiających się problemów z paznokciami.

Zdrowa płytka paznokcia ma gładką powierzchnię, która jest dość elastyczna i nie pęka od razu po zgięciu. Jeśli Twoje paznokcie nie są tak doskonałe, zwróć na to uwagę.

Białe plamy lub nadmierna kruchość mogą wskazywać na zmiany paznokci. To najczęstsze choroby płytki paznokcia.

Białe plamy mogą pojawić się na paznokciach z powodu braku minerałów w diecie (zwłaszcza cynku i wapnia) lub po mechanicznym uszkodzeniu płytki paznokcia. Plamy pojawiają się i przesuwają się w kierunku krawędzi paznokcia i samoistnie znikają.

Nadmierną kruchość paznokci wywołuje dieta uboga w pierwiastki śladowe i witaminy, stosowanie agresywnych detergentów (do mycia rąk, podczas czyszczenia), nieprzerwane nakładanie lakieru oraz w mniejszym stopniu czynniki genetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
14 + 24 =